Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

"Małopolskie Remizy 2014"- OSP Stręgoborzyce

W dniu 13 lutego 2014r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę w sprawie ogłoszenia VI edycji konkursu "MAŁOPOLSKIE REMIZY"

na realizację prac budowlano - remontowych w remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego oraz powołał Komisję Konkursową do kwalifikacji wniosków złożonych w tym projekcie przez samorządy gminne. Dotacja w wysokości 40.000,00 zł w ramach konkursu "MAŁOPOLSKIE REMIZY 2014" została przyznana na rozbudowę budynku Strażnicy OSP Stręgoborzyce o garaż dla samochodu strażackiego wraz z instalacją wewnętrzną elektryczną oraz przebudową przyłącza gazowego i instalacji wewnętrznej gazowej. Projekt budowlany został przygotowany jeszcze w roku 2013 ze środków własnych Jednostki ze Stręgoborzyc, która uzyskała również stosowne pozwolenie na budowę. Umowę pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Igołomia - Wawrzeńczyce zawarto w Krakowie 15 lipca 2014r. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, roboty związane z rozbudową zostały wycenione w najkorzystniejszej ofercie w podstawowym zakresie na kwotę 80.542,13 zł (brutto). Wykonawcą zadania było P.W. "REMSET" Tadeusz Sitarz, z siedzibą oś. Dywizjonu 303 w Krakowie. Prace przebiegały bez zakłóceń i zostały zakończone 28.07.2014r. przed terminem ustalonym w umowie. W wyniku rozbudowy budynek Remizy OSP Stręgoborzyce zyskał nowy garaż, a tym samym dodatkowe miejsce zarówno na samochód strażacki jak i sprzęt p-poż. Pow. użytkowa części dobudowanej - 56.07 m2, pow. zabudowy - 66,24 m2, kubatura - 274,0 m3). Zgodnie z umową o dofinasowanie rozliczenie zadania nastąpi do dnia 31 października 2014r.