Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Małopolska Inauguracja Roku Szkolnego 2007/2008

W życiu ważny jest nie tryumf, lecz walka. Istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój. Słowa P. de Coubertin'a stały się mottem Małopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2007/2008, która odbyła się 1 września 2007r.

w nowej sali gimnastycznej w Wawrzeńczycach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach, której przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Pieronek. Ksiądz dziekan Feliks Formas powitał przybyłych gości min. ministra edukacji prof. Ryszarda Legutko, małopolskiego kuratora oświaty Józefa Rostworowskiego i wójta gminy Józefa Rysaka oraz uczniów rodziców i nauczycieli Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach.
Po Mszy Św. wszyscy udali się do nowej sali gimnastycznej, którą oficjalnie otworzyli, przecinając wstęgę, minister edukacji Ryszard Legutko, kurator Józef Rostworowski i wójt Józef Rysak. Biskup Tadeusz Pieronek uroczyście poświęcił salę gimnastyczną, z której korzystać będzie ponad 350 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wawrzeńczycach. Następnie głos zabrał minister Ryszard Legutko, który wracając do własnych doświadczeń z dzieciństwa i bardzo długich przemówień, zapewnił, że będzie mówił krótko. Minister Legutko zwrócił się do pierwszoklasistów, którym obiecał, że w szkole dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy, starszym uczniom życzył osiągnięć w nauce i sukcesów sportowych na nowej sali, a pedagogom miłych momentów w trudnej pracy.
W dalszej kolejności głos zabrali Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, kurator oświaty Józef Rostworowski, wójt Józef Rysak, eurodeputowany Bogusław Sonik i poseł Jacek Krupa, którzy, zwracając się do zgromadzonych gości oraz uczniów, rodziców i nauczycieli podkreślali znaczenie sportu i innych wartości, jakie zajmują szczególne miejsce w edukacji młodego pokolenia. Następnie głos oddano młodzieży szkolnej, która zaprezentowała program artystyczny: uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wawrzeńczycach przedstawiły montaż słowno-muzyczny, w którym pojawiły się min. piosenki M. Grechuty. Nie zabrakło również tańca wyrażającego radość przedszkolaków i starszej młodzieży szkolnej, rozpoczynających nowy rok nauki.