Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Budowa placu zabaw w Pobiedniku Wielkim

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce złożyła w dniu 13.05.2014r. dwa wnioski w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju' dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".

Wnioski były zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa i tym samym znalazły się na liście rankingowej projektów. Na pierwszy z wniosków pn. "Budowa placu zabaw w Pobiedniku Wielkim" gmina ubiegała się o dofinansowanie w wysokości 60.268 zł. Wartość wniosku 92.661,68 zł (brutto). Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na powyższe zadanie został wyłoniony Wykonawca - Przedsiebiorstwo Handlowo Usługowe BUD-MA Kozik Maciej - Pobiednik Wielki. Wartość zadania wg. podpisanej umowy z Wykonawcą - 112.000,00zł. Termin wykonania zadania to 08.12.2014r. W ramach projektu wykonano alejki do placu zabaw i stref ochronnych pod następujące urządzenia: huśtawka podwójna z drabinkami, zestaw zręcznościowy z domem na palach, zestaw wieżowy, huśtawka ważka, koniczynka na sprężynie, karuzela koszyczkowa, konik na sprężynie. Ponadto zamontowane zostały dwie ławki parkowe oraz kosz na śmieci. Celem projektu było stworzenie ogólnodostępnego placu zabaw, który umożliwi rodzicom, dzieciom oraz młodzieży bezpiecznie i zdrowo spędzić wolny czas.  Po zakończeniu realizacji zadania, w styczniu 2015r Gmina złożyła wniosek o płatność i otrzymała refundacje poniesionych kosztów w wysokości 60.267,00zł.