Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

Jednostki  Ochotniczych Straży Pożarnych w Igołomi - Wawrzeńczycach systematycznie wzbogacają się nie tylko o niezbędny sprzęt ale również w wiedzę pozwalającą na ocalenie życia ludzkiego.

W tym celu w okresie pomiędzy 08.04.2017r. a 30.04.2017r. w remizie OSP w Rudnie Górnym odbył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Celem kursu było przygotowanie ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, w szczególności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.  
W kursie wzięło udział 14 druhów z OSP: Rudno Górne - 5 druhów, Dobranowice – 1 druh,
Złotniki – 2 druhów, Wawrzeńczyce – 3 druhów, Igołomia-Zofipole – 3 druhów. Organizatorem kursu była Firma Save A Life ze Złotnik. Kurs zakończony został egzaminem w zakresie wiedzy i umiejętności objętych programem. Egzamin zdali wszyscy druhowie, a każdy z nich otrzymał zaświadczenie o nadaniu tytułu Ratownika, ważne na okres 3 lat.