Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Modernizacja remizy OSP i otoczenia w Stręgoborzycach

Po raz kolejny w 2016 r.  gmina  Igołomia-Wawrzeńczyce aplikowała o środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu "Małopolskie remizy".

Tym razem na przedmiotowe zadanie gmina otrzymała dodatkowo dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚ i GW).

            Na realizowane zadania pt  "Prace budowlano-remontowe zagospodarowania placu manewrowego przy budynku remizy OSP. Termomodernizacja budynku remizy OSP Stręgoborzyce" wydatkowano z budżetu gminy kwotę: 258 000 zł. Wykonawcą była Firma Budowlano-Handlowa EXPERTIV z Proszowic. Dofinansowanie z programu "Małopolskie remizy" wyniosło:  37 828 zł.  a  dotacja z WFOŚ i GW 37 041 zł.

W ramach modernizacji wykonano prace:

-  w budynku OSP ocieplono  ściany i strop (433 m2), wymieniono stolarkę okienną i drzwiową

-  na palcu manewrowym wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego (1560 m2), położono kostkę brukową (125m2) i krawężniki betonowe na długości 260 m