Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Europejski Tydzień Mobilności w Szkole Podstawowej w Igołomi

16 września 2023r. rozpoczął się w Polsce Europejski Tydzień Mobilności, który trwał do 22 września 2023r. 22 września bowiem to EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło „OSZCZĘDAJ ENERGIĘ”.

Szkoła Podstawowa w Igołomi również włączyła się w akcję.

  • Na korytarzu szkolnym obok sekretariatu została wykonana gazetka propagująca inne środki transportu zamiast samochodu oraz zawierała informacje na temat wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności organizowanych w tym czasie w Krakowie, w tym m. in. lekcję ekologii, bezpłatny przejazd komunikacją miejską, czy prowadzenie tramwaju w symulatorze tramwaju. Gazetka ścienna zwraca uwagę na fakt, że każdy z nas może włączyć się w akcję zredukowania  śladu węglowego.
  • Dla klas 0 – III zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Oszczędzaj energię”. Prace uczniów były bardzo pouczające. Pomysły dzieci na oszczędzanie energii to przede wszystkim: odnawialne źródła energii – elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne, elektrownie wodne, ale również hasła dotyczące codziennego życia -  „gaś światło”, „wyłączaj nieużywany sprzęt”, „uruchamiaj pełną pralkę i zmywarkę”, „gotuj pod przykryciem” i wiele innych wskazówek.

A oto laureaci konkursu:

I miejsce – Lena Chmiela kl. 1B

II miejsce  - Oliwia Kasza kl. 3A

II miejsce  - Sara Nawrocka – kl. 3A

Wyróżnienie – Kuba Migas kl. 3A

Gratulujemy zwycięzcom pomysłowości i kreatywności.

  • Przedszkolaki w ramach akcji odbywały spacery wokół szkoły. Była to promocja ekologicznych form mobilności i zdrowego trybu życia.