Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZE OSP ŻYDÓW

W dniu 21.03.2021r. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie, połączone z wyborami Zarządu OSP i Komisji Rewizyjnej OSP, a także delegatów na Zjazd Gminny i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Sprawozdanie z działalności OSP za rok 2020 przedstawili Prezes Andrzej Migas i Naczelnik Dawid Adamczyk. Sprawozdanie finansowe i projekt planu finansowego na rok 2021 przedstawił Naczelnik Dawid Adamczyk. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytała Sekretarz Komisji Justyna Cicha.

Podczas zebrania poruszono m.in. temat bieżącego utrzymania terenu boiska i placu zabaw przy remizie OSP, sytuacji epidemiologicznej, zaangażowania w pomoc rodzinie, która ucierpiała wskutek wybuchu gazu w m. Żydów. Krótko podsumowano minioną 5 – letnią kadencję Zarządu OSP.

Skład Zarządu OSP Stręgoborzyce wybrany na najbliższą 5-letnią kadencję:

Prezes – Andrzej Migas

W-ce Prezes / Naczelnik – Dawid Adamczyk

W-ce Prezes Mirosław Sasnal

Z-ca Naczelnika – Kamil Samborek

Skarbnik – Tomasz Dziura

Sekretarz – Anna Migas

Gospodarz – Andrzej Migas

Skład Komisji Rewizyjnej:

Przewodniczący – Krzysztof Caba

Sekretarz – Justyna Cicha

Członek – Mariusz Mazurek

Przedstawiciel OSP Żydów do Zarządu Oddziału Gminnego:

Robert Kopeć

Stan organizacyjny OSP Tropiszów:

Członkowie zwyczajni (czynni) 25

Członkowie wspierający 4

W roku 2020 druhowie OSP uczestniczyli w 1 akcji ratowniczo-gaśniczej w sąsiedniej miejscowości (gaszenie wysypiska śmieci na terenie Glewa). Nowy sprzęt jaki pojawił się na stanie wyposażenia Jednostki w roku ubiegłym to kosiarka spalinowa z koszem zakupiona ze środków sołeckich budżetu gminy, kosa żyłkowa do trawy, pulsoksymetr.

Plan działalności OSP na najbliższy rok to m.in. utrzymywanie czystości i porządku terenu remizy i przyległego, tj. placu zabaw i boiska, a także odświeżenie (pomalowanie) elewacji zewnętrznej remizy, współpraca z Urzędem Gminy, Kołem Gospodyń Wiejskich i Parafią Rzymskokatolicką w Wawrzeńczycach.