Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminna Izba Strażacka w Tropiszowie

Druhowie z OSP Tropiszów od kilku lat mają wybudowaną nową remizę strażacką. Dotychczasowy budynek remizy był mały, nie funkcjonalny,  brakowało  miejsca na garażowanie samochodów i przechowywanie sprzętu ratowniczego.

Różne były  pomysły co zrobić z dotychczasowych budynkiem remizy,  był nawet plan  jego rozbiórki  i  przeznaczenie terenu pod miejsca parkingowe. Ostatecznie zdecydowano o utworzeniu Gminnej Izby Strażackiej. Wielkim zaangażowaniem w utworzenie Izby zaangażowali się:  Honorowy Komendant Gminny  OSP a zarazem sołtys wsi Tropiszów Jan Dzięga oraz Prezes Honorowy Zarządu  OSP Tropiszów Stanisław Wilkosz.  Ze środków budżetu gminy i funduszu sołeckiego wymieniono pokrycie dachowe, zamontowano nowe drzwi, wymieniono okna a w roku bieżącym budynek został ocieplony, wykonano nową elewacje. Na ścianie frontowej izby  prezentuje się odnowiona, odremontowana przez Jana Dzięgę  ręczna pompa pożarnicza "gibajka".

            W Izbie Strażackiej stoi wysłużony samochód strażacki "Żuk" i gromadzony jest sprzęt pożarniczy z jednostek OSP z terenu gminy Igołomia - Wawrzeńczyce, którego druhowie używali w akcjach w przeszłości.