Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił wniosek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce o dotację na remonty dróg rolniczych stanowiących dojazdy do pól. 

Otrzymana dotacja wyniosła 127 353 zł. co miało stanowić nie więcej niż 50% całkowitych kosztów zadań. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym wykonawcą była firma PRIMA-KOP z Niegardowa za kwotę 267 198 zł. W ramach realizowanych zadań (8 odcinków dróg o łącznej długości 3,2 km) drogi zostały  skorytowane, wykonano  podbudowę  i nawierzchnię tłuczniową.

 Zmodernizowane odcinki dróg:

-  droga w Pobiedniku Małym „W kier. wału”,  długość 540mb
-  droga w Wawrzeńczycach „Kopaniny”, długość 390 mb
- droga  w Stręgoborzycach „Tomaszów”, długość 240 mb
- droga  w Złotnikach „Zajezierze”, długość 390 mb
-  droga  w Wawrzeńczycach „Podgaje” w kier. północnym, długość 520 mb
- droga  w Stręgoborzycach „Wygnanów”, długość 190 mb
-  droga w Igołomi od rampy przy wale w kier. wschodnim – Odwiśla, długość 490 mb
- droga  w Igołomi od „Skrzynki” w kier. południowym do wału, długość 470 mb

            Dobra informacja  dotarła do Urzędu Gminy, że Uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego nr 1411/18 z dnia 7 sierpnia 2018 przyznano naszej gminie dodatkową dotację na remonty dróg rolniczych w kwocie 30 000 zł. W ramach otrzymanej dotacji i środków z budżetu gminy zmodernizowane zostaną kolejne dwie drogi.