Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miasteczko rowerowe i skate park w Igołomi

Dobiegły końca prace związane z realizacją zadania „Budowa  miasteczka rowerowego, skate parku oraz toru rowerowego w miejscowości Igołomia”.

Po rozstrzygniętym w ubiegłym roku przetargu  gmina  podpisała  umowę z wykonawcą  tj.  firmą „FRANCUZ” z Żębocina na kwotę 2 465 335,96 zł. Wykonawca na realizację zadania miał czas 10 miesięcy. Inwestycja dofinansowana ze środku Rządowego  Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości: 2 000 000 zł.

            Aby inwestycję oddać do użytkowania jest  potrzeba wykonania dodatkowych prac tj. wykonanie dojścia do miasteczka (ułożenie nawierzchni z kostki brukowej 192m2), ułożenie nawierzchni z trawnika gotowego 530m2, wykonanie nieurządzonego parkingu w ilości 760 m2.  Prace te zostały zlecone a koszt ich wyniesie: 202 502,52 zł.

              Miasteczko rowerowe zapewne sprawdzi się podczas nauki podstawowych zasad związanych z poruszaniem się po drodze. Oferta skierowana będzie głównie do placówek edukacyjnych, aby umożliwić dzieciom i młodzieży  przeprowadzanie  nauki i egzaminów na kartę rowerową.