Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

2009

Rozpoczęto prace przy budowie chodnika w Wawrzeńczycach (do mostu na Ropotoku) oraz na granicy Wawrzeńczyc i Złotnik.

Wykonawcą tego drugiego chodnika wyłonionym w przetargu nieograniczonym został BRUK-BUD z Łapanowa, który do końca października 2009 r. powinien całe zadanie zrealizować.

Inwestycja ma kosztować prawie 300.000 zł i połączy Złotniki z Wawrzeńczycami (aż do Ośrodka Zdrowia). Jest to szczególnie ważne szczególnie dlatego, że Państwowa Inspekcja Transportu Samochodowego zakwestionowała zatrzymywanie się autobusu szkolnego poza zatokami przystankowymi i przewoźnik nie mógł się zatrzymywać np. pod Panem Dziubdzielą. Dzięki zgodzie Pana Józefa Dziubdzieli i przychylności GDDKiA oraz Policji ustalono zatokę dla autobusu szkolnego naprzeciw Delikatesów Centrum. Gmina otrzymała refundację poniesionych kosztów budowy chodnika w wysokości 147.000 zł.
Odcinek przy moście także był realizowany bez przeszkód i w ciągu 2 miesięcy połączył chodnik na nowym moście ze skrzyżowaniem przy drodze powiatowej do Proszowic. Ten 130-metrowy odcinek jest bardzo kosztowny (ok 200.000 zł), ponieważ konieczne były do wykonania skomplikowane roboty budowlane oraz podwójne poręcze, umocnienie skarp, nowe przepusty pod wjazdami, odwodnienie chodnika, odwodnienie podnóża skarpy itd.
Ta sama firma Poldim z Tarnowa przebudowała odcinek chodnika w Złotnikach, od Pana Zybury w stronę Igołomi, ponieważ ten odcinek był całkowicie zasypany ziemią z uwroci i zarośnięty trawą!