Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

2016

Bezpieczny ciąg pieszy do gminy Kraków

Od kilku lat gmina Igołomia-Wawrzeńczyce  opracowała dokumentację techniczną wraz z pozwoleniem  na dokończenie budowy chodnika przy drodze krajowej nr 79, który łączy Pobiednik Wielki  z ulicą Igołomską w Krakowie.

Realizacja tego zadania napotykała na wiele trudności m.in. z powodu zajęcia pasa drogi krajowej przez użytkowników działek przyległych. Ostatecznie jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży inwestycja została zakończona a wybudowany chodnik zapewnia teraz bezpieczny ruch pieszych m.in.  na przystanek komunikacji miejskiej w Cle.

            Również gmina przygotowała dokumentację projektową wraz ze zgłoszeniem robót na budowę dwóch zatok przystankowych, które ułatwią i skrócą drogę mieszkańcom Pobiednika Wielkiego (szczególnie przysiółka "Komora") korzystanie ze zbiorowej komunikacji. Z końcem 2016 r. zadanie zostało wykonane, dodatkowo zamontowana została wiata przystankowa.

            Inwestorem całości prac była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Rejon Tarnów za co nasza gmina dziękuje.