Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Podsumowanie działalności za 2017 r.

W ostatki tj. 10.02.2018 r. strażacy z Żydowa podsumowali pracę w 2017 r.

Jednostka zrzesza 30 druhów czynnych i 7 wspierających. Brała udział w akcjach i innych wyjazdach 14 razy. Doposażyła się a latarki do hełmów. Podczas zebrania druhowie z OSP Pobiednik Mały przekazali dla OSP Żydów torbę medyczną R1. Prezes jednostki pochwalił się nowym sztandarem, który uroczyście wprowadzony i poświęcony zostanie w tym roku podczas uroczystości św. Floriana, których to OSP Żydów będzie gospodarzem (jednostek OSP z terenu parafii Wawrzeńczyce).

            Na rok 2018 zaplanowana została budowa przy budynku remizy strefy rekreacyjno-sportowa: plac zabaw, siłownia plenerowa boisko trawiaste do piłki nożnej. Inwestorem będzie jednostka z Żydowa a pożyczki finansowej udzieli gmina Igołomia-Wawrzeńczyce.

                W zebraniu uczestniczył przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP z Krakowa pan Czapka Dariusz a z JRG 4 był pan kapitan Mateusz Wojtkowiak. Druhowie z OSP Żydów pierwszy raz od wielu lat zostali zaszczyceni obecnością przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. W zebraniu brali udział: Wójt Gminy Józef Rysak, Zastępca Wójta Henryk Jończyk, Prezes Zarządu Gminnego OSP Andrzej Knapik, Komendant Gminny OSP Konrad Szterleja.