Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Pomoc dla powodzian z gminy Szczucin

Na sesji w dniu 29.06. 2010 r. Rada Gminy Igołomia- Wawrzeńczyce podjęła uchwałę o przekazaniu gminie Szczucin 15 000 zł.(10 000 zł z budżetu gminy i 5000 zł z indywidualnych wpłat mieszkańców i firm). 

Wielką solidarnością wykazała się wieś Odwiśle (miejscowość gminy najbardziej zagrożona powodzią), która z inicjatywy sołtys P. Danuty Jordan przekazała na rzecz gminy Szczucin blisko 1 700 zł. 

W dniu 9.07.2010 r. Wójt Gminy Józef Rysak przekazał dotację w wysokości 15 000 zł. burmistrzowi Miasta i Gminy Szczucin Janowi Sipiorowi z przeznaczeniem na pomoc dla osób, które ucierpiały wskutek powodzi. 
Burmistrz Gminy Szczucin Jan Sipior w imieniu własnym i mieszkańców dotkniętych powodzią przekazał wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania. 

Również z inicjatywy komendanta gminnego Jana Dzięgi i Prezesa jednostki OSP Pobiednik Mały, Tadeusza Tacika skoszona została trawa i zebrane siano z lotniska w Pobiedniku Wielkim z przeznaczeniem dla gminy Szczucin. Przy zbieraniu siana pomagali ponadto: Stanisław Kościej, Henryk Szela, Andrzej Gurda. Siano zostało zawiezione do miejscowości Słupiec (gmina Szczucin). Bezpłatnie samochodów ciężarowych do transportu siana użyczyli: Firma "LECH" ze Złotnik Halina i Leszek Bętkowski, Pan Grzegorz Gliksman z Igołomi, Witold Więk z Zofipola, Firma EDMAR Marzena i Edward Dziurzyński z Wawrzeńczyc. 

Pomoc materialną: środki czystości, artykuły spożywcze i odzież z własnych środków zakupiła i przekazała dla Szczucina również jednostka OSP z Tropiszowa. Wartość pomocy ok. 1 300 zł. Druhowie tej jednostki będąc w Szczucinie udali się do miejscowości Słupiec gdzie wypompowywali wodę z piwnic i zalanych terenów. W akcji wypompowywania wody pomagali druhowie: Jan Dzięga (komendant gminny OSP), Stanisław Wilkosz (prezes OSP Tropiszów), Henryk Szela, Tadeusz Bracha, Grzegorz Pluta. 

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce została również dotknięta skutkami powodzi. Rolnicy ponieśli ogromne starty w uprawach warzyw, zalane zostało blisko 1000 ha upraw (głównie warzyw), a mimo to potrafimy się dzielić z innymi, którzy dotknięci zostali jeszcze większymi skutkami. 

Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i ofiarność w niesieniu pomocy rodzinom poszkodowanym w czasie powodzi. Gratuluję postawy i działań, którą przynoszą Państwu zaszczyt i utwierdzają w przekonaniu, że jesteście wrażliwi na nieszczęście drugiego człowieka.