Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Chodnik przy drodze krajowej nr 79

Bezpieczeństwo ruchu pieszych na drodze krajowej nr 79 jest priorytetem dla naszej gminy. 

Gmina od wielu lat własnym staraniem przygotowuje dokumentację projektową, uzyskuje pozwolenie na budowę kolejnych,  brakujących odcinków chodnika  a następnie zabiega w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kraków  o ich realizację. Również Wielokrotnie gmina współfinansowała budowę chodników. Jesienią 2015 r. GDDKiA po otrzymaniu stosownej dokumentacji technicznej  z Urzędu Gminy  wybudowała chodnik  w miejscowości Wawrzeńczyce w km 322+576,20  - 322+821,55 (długość 245,35 m  strona prawa). Oddany do użytkowania chodnik  połączył zatokę przystankową z mostem na potoku Ropotek i dalej prowadzi w kierunku do kościoła. Kolejny oddany do użytkowania odcinek chodnika  poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Wartość kosztorysowa przedmiotowego  zadania: 234 904,45 zł. (bez udziału finansowego gminy).

                 GDDKiA dokończyła również  przebudowę chodnika przy drodze krajowej nr 79 w Wawrzeńczycach  na odcinku ok.  300 mb  w rejonie   Centrum Kultury i Promocji. Budowany kilkanaście lat  temu chodnik od Urzędu Gminy do CKiP był pierwszym chodnikiem w jaki powstał w gminie (budowany  sposobem gospodarczym z udziałem bezrobotnych). Po wielu latach użytkowania i nie pełnym jego wykonaniu (brak utwardzonych wjazdów na posesje) zarządca drogi  w  ostatnich trzech latach dokonał jego przebudowy i modernizacji.