Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZE OSP POBIEDNIK MAŁY

W dniu 13.03.2021r. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedniku Małym połączone z wyborami Zarządu OSP i Komisji Rewizyjnej OSP, a także delegatów na Zjazd Gminny i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Sprawozdanie z działalności OSP za rok 2020 przedstawił W-ce Prezes Mateusz Płaszewski. Sprawozdanie finansowe oraz plan działalności i plan finansowy na rok 2021 przedstawił Skarbnik Mateusz Maciejak. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytał w imieniu jej Przewodniczącego Z-ca Naczelnika Michał Tacik.

Podczas zebrania poruszono m.in. sprawy dotyczące sytuacji epidemiologicznej, dokonano podsumowania działalności Jednostki w minionych 5-ciu latach.

Skład Zarządu OSP Pobiednik Mały (wybrany na najbliższą 5-letnią kadencję):

Prezes – Tomasz Wyszogrodzki

W-ce Prezes / Naczelnik – Kamil Migas

Wiceprezes – Mateusz Płaszewski

Z-ca Naczelnika – Michał Tacik

Sekretarz – Paweł Migas

Skarbnik – Mateusz Maciejak

Gospodarz – Paweł Płaszewski

Kronikarz – Rafał Gas

Skład Komisji Rewizyjnej:

Przewodniczący – Stanisław Żabicki

W-ce Przewodniczący – Marek Żabicki

Sekretarz – Alfred Maciejak

Przedstawicielem OSP Pobiednik Mały do Zarządu Oddziału Gminnego został wybrany

Tomasz Wyszogrodzki

Stan organizacyjny OSP Pobiednik Mały:

Członkowie zwyczajni (czynni) 22

Członkowie MDP 7

W roku 2020 druhowie OSP uczestniczyli w 32 akcjach ratowniczych (8 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia). Na czele z Prezesem Tomaszem Wyszogrodzkim byli zaangażowani w pomoc rodzinie, która ucierpiała wskutek wybuchu gazu w m. Żydów.

Ważniejszy sprzęt jaki pojawił się na stanie wyposażenia Jednostki w roku 2020 to prądownica pianowa, 4 węże W110, pompa szlamowa PH2400, elektronarzędzia, zestaw kominiarski, kamera termowizyjna, bosak, sprzęt ratowniczy i burzący, system pianowy, pralka oraz wypożyczone z PSP 2 aparaty oddechowe.

Wykonano prace remontowe samochodu, wymieniono oświetlenie sali głównej, zamontowano „taboret” kuchenny, uporządkowano teren przyległy do remizy i WTZ. Druhowie pomagali także przy montażu zewnętrznych ozdób świątecznych przy kościele i budynku CKiP.

Plan działalności OSP na najbliższy rok to m.in. przeglądy – patrolowanie wałów, zabezpieczenie Półmaratonu Pobiednickiego „POMAGAM”, uczestnictwo w uroczystościach kościelnych, szkolenia druhów (podstawowe, specjalistyczne, dowódcze), zakup – uzupełnienie umundurowania koszarowego i wyjściowego, zakup kosiarki spalinowej (traktorka), zakup sprzętu treningowego dla MDP i stołu bilardowego, remont sali w budynku OSP, ułożenie płytek w części ubiorowej garażu, dalsza współpraca z Urzędem Gminy i parafią rzymskokatolicką, udział w turniejach (strzeleckim i piłkarskim).