Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Tour rowerowy po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

W 2020 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września (środa) do 22 września (wtorek).

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej. A jeśli już ktoś musi jechać do pracy własnym samochodem, warto znaleźć współpasażerów. Wszędzie, gdzie możemy dostać się na piechotę, warto skorzystać właśnie z takich opcji, choćby na zakupy do pobliskiego sklepu czy na siłownię, basen.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020 w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce odbędzie się: Rowerowy tour po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce– długość trasy ok. 15 km, który odbędzie się w dn. 20 września 2020 roku (niedziela).Zbiórka przed startem na parkingu przy WOSiR w Igołomi (Boisko KS Wiarusy Igołomia).

Chęć udziału w wydarzeniach należy zgłosić telefonicznie pod nr 12 287 40 03 lub 07,
bądź e-mailowo: ug_igwaw@poczta.onet.pl. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!