Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Połączenie kanalizacji sanitarnej z gminą Kraków

W dniu 27.05.2020 r. po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisana została umowa z firmą Majwer z Krakowa na realizację zadania „ Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla gminy Igołomia-Wawrzeńczyce – Etap 1 Pobiednik Mały – Budowa rurociągów tłocznych z pompowni ścieków sanitarnych „PTK” do granicy z miastem Kraków”.

Prace prowadzone w Pobiedniku Małym związane są z połączeniem kanalizacji sanitarnej z naszej gminy z siecią kanalizacji w Krakowie (docelowo ścieki płynąć  będą do oczyszczalni „Kujawy”).  Kolektor tłoczny o długości 348 mb budowany jest z rur o dwóch średnicach DN 125 i DN 250. Kolektorem o mniejszej średnicy przesyłane będą ścieki w pierwszym etapie funkcjonowania naszej kanalizacji a po dalszej jej rozbudowie ścieki tłoczone będą kolektorem DN 250.

            Koszt realizacji zadania 296 246,56 zł. Termin realizacji: 2 miesiące od podpisania umowy.

            Przypominamy, że wcześniej firma OMEGA z Krakowa wykonała zadanie pn. „Przekroczenie siecią kanalizacji sanitarnej rurociągiem tłocznym metodą bezrozkopową przewiertem horyzontalnym potoku Kościelnickiego  o długości 51 mb”. Wbudowane zostały również dwie rury o średnicach DN 125 i DN 250. Koszt tego zadania: wyniósł: 207 009,00 zł.