Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Przedszkole Misia Uszatka

Rozbudowa Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi o przedszkole, sale dydaktyczne dla szkoły podstawowej oraz salę gimnastyczną wraz z infrastrukturą" została zakończona.

Wykonawca z początkiem października zgłosił zakończenie robót na budowie. Teraz gmina musi dokonać zawiadomienia instytucji dopuszczających do użytkowania obiekty budowlane o zakończeniu inwestycji. Instytucje te (Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Państwowa Straż Pożarna oraz Powiatowy Nadzór Budowlany) na pewno przyjadą skontrolować budynek. Jeśli będą jakieś usterki, wykonawca będzie miał czas na ich usunięcie do końca października. Po ich usunięciu następuje zawsze rekontrola i wydanie decyzji dopuszczającej obiekt do użytkowania przez dzieci. Zgodnie z harmonogramem, etap inwestycyjny zostanie zakończony do 25 listopada 2011r.
Etap II rozbudowy GCE w Igołomi obejmował część przedszkolną, funkcjonalnie związaną z budynkiem szkoły o pow. uż. 402,36m2, pow. całk. 448,25m2, kubaturze 1022,34m3. Budynek jednokondygnacyjny, parterowy zostanie połączony z budynkiem szkoły od strony północnej i będzie tworzyć zespół obiektów dydaktycznych. Projekt obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół budynku: urządzenie placu zabaw dla dzieci oraz parkingu na 7 miejsc postojowych w tym 1 dla niepełnosprawnych. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych dojeżdżających i dochodzących do obiektów GCE w Igołomi remontuje się 2 krótkie odcinków dróg w ramach III etapu rozbudowy szkoły. Droga dojazdowa nr K600010 Igołomia-"Luborzyczka" o dł. 235 mb, z chodnikiem i nową nawierzchnią asfaltową oraz zostanie poszerzony istniejący wjazd, który będzie wjazdem do przedszkola. Droga ewakuacyjna zlokalizowana od strony zachodniej o dł. 369,45m, zostanie pokryta nawierzchnią asfaltową. Łączna długość zmodernizowanej infrastruktury drogowej to 0,604 km.
Przedszkolaki już nie mogą się doczekać przeprowadzki do nowego budynku z dużym ogrodem zabaw. Rekrutacja do przedszkola, która miała miejsce w maju br obejmowała już nabór do 3 oddziałów, mimo, że planowane rozpoczęcie zajęć to 2 styczeń 2012r. Zapraszamy na uroczyste otwarcie przedszkola 12 grudnia 2011r., będzie to wyśmienita okazja zrobić naszym najmłodszym prezent z okazji Mikołaja.