Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Strażacy ze Stręgoborzyc przekazali samochód druhom z OSP Rudno Górne

Wysłużony średni samochód pożarniczy Jelcz-Star 005-244/GBA  będący na wyposażeniu jednostki OSP Rudno Górne odmówił posłuszeństwa w drodze do akcji.

Ocena techniczna pojazdu  była jednoznaczna - wykonanie kapitalnego remontu silnika mija się z celem. Stąd decyzja o wycofaniu pojazdu ze stanu, wycena i sprzedaż.

            Przypominamy, że w ubiegłym roku (2018) jednostka z Rudna Górnego zakupiła lekki samochód pożarniczy marki Ford Transit. Samochód finansowany z budżetu gminy i przez jednostkę OSP.

            W związku z tym, że jednostka OSP Stręgoborzyce zakupiła średni samochód pożarniczy, decyzją Zarządu Gminnego OSP dotychczasowy średni samochód pożarniczy z tej jednostki Star-Jelcz 244-005/GBA  został przekazany do OSP Rudno Górne.

            Oficjalne przekazanie samochodu do Rudna Górnego nastąpiło 27 kwietnia 2019 r. podczas uroczystości poświęcenia i  przekazania nowego samochodu dla OSP Stręgoborzyce.