Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Budowa kanalizacji

Prace na budowie kanalizacji sanitarnej w Pobiedniku Małym, które na dobre ruszyły z początkiem tego roku, posuwają się do przodu. Na koniec marca, wykonawca poinformował o wykonaniu blisko 50% kolektora o średnicy d=400 mm.

Spółka Majwer ma wiele problemów natury technicznej na budowie. Najpierw były problemy ze sprzętem, później z napotkaniem na drodze przewierty starorzecza Wisły z pniakami i korzeniami przez które nie mogły się przebić maszyny! Dotychczas (od nowego roku) wykonano 310 mb kolektora d=400 mm i zapuszczony 9 studni przewiertowych, a wcześniej kolektor tłoczony w kierunku Krakowa i pompowanie ścieków. Wykonawca uważa ze gdy przejdą na średnice 300 mm prace pójdą szybciej, bo będą prowadzone płycej (teraz na głębokości 5-6 metrów) i połowe mniej materiału trzeba będzie podczas przewiertu wydobyć z pod drogi.