Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Rozbudowa remizy OSP w Złotnikach

W związku z dużymi kosztami utrzymania budynku remizy OSP w Złotnikach i potrzebą wykonania w nim remontów, druhowie w 2017 podjęli decyzję o wynajmie znacznej części powierzchni użytkowej remizy podmiotowi prywatnemu.

Aby prowadzona działalność gospodarcza mogła być prowadzona,  aby w Złotnikach były pomieszczenia na zebrania wiejskie, spotkania stowarzyszeń (KGW) i była zabezpieczona gotowość bojowa  jednostki wiosną 2018 r. ruszyła rozbudowa. Projekt budowlany przewiduje wybudowanie garażu na samochody OSP, sali na spotkania wraz z zapleczem socjalno-kuchennym. Już w 2017 r. na zakup materiałów budowlanych jednostka otrzymała z budżetu gminy kwotę 30 000 zł. a w 2018 r. przeznaczono na ten cel 130 000 zł.

            Postęp prac budowlanych za sprawą druhów ze Złotnik jest znaczący, bo szereg prac wykonują własnymi siłami, angażując własne środki finansowe i sprzęt budowlany.    Zgodnie z planem w 2018 r. powstał obiekt w stanie surowym zamkniętym a w grudniu druhowie rozpoczęli  docieplenie ścian zewnętrznych budynku.