Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

XV Jubileuszowa Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Hebdowie

W dniu 9 grudnia 2018 r. do  Sanktuarium Matki Bożej Hebdowskiej  już po raz XV pielgrzymowali strażacy.  W tym dniu wspominamy rocznicę przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II z Watykanu do Sanktuarium Matki Bożej Hebdowskiej. 

Jak zawsze w uroczystościach, które stały się grudniową coroczna tradycją, licznie wzięli udział strażacy ochotnicy z terenu powiatu proszowickiego i gmin sąsiadujących z Gminą Nowe Brzesko. Również nasza Gmina  była licznie reprezentowana przez delegacje i poczty sztandarowe z Jednostek OSP: Tropiszów, Igołomia-Zofipole, Pobiednik Mały, Stręgoborzyce, Dobranowice, Rudno Górne.  Obecni byli m.in. Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP: Prezes Andrzej Knapik,  Skarbnik Stanisław Wilkosz, Uroczystości W Sanktuarium przewodniczył ks. Józef Matras  Prowincjał Zakonu Pijarów. Wśród gości byli Burmistrzowie i Wójtowie Gmin,   Komendant  Wojewódzki PSP w Krakowie gen. Stanisław Nowak, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Proszowicach, Komendy Policji w Proszowicach.  

             Po modlitwie i nabożeństwie  zgromadzeni  udali się na poczęstunek do remizy OSP w Hebdowie, przygotowany przez miejscowych strażaków i panie z Koła Gospodyń Wiejskich.