Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Bezpieczny ciąg pieszy oddany do użytkowania

20 grudnia 2018 r. przed świętami Bożego Narodzenia nastąpił komisyjny odbiór wybudowanego chodnika przy drodze krajowej  nr 79 w km 325+800 - 326+165,70 wraz z oświetleniem,  który połączył miejscowość Złotniki z Igołomią. 

Zakres prac obejmował:

- budowę chodnika długości 365,70 m i szerokości 1,50 m

- budowę przepustu ramowego na cieku wodnym

- budowę kanału technologicznego wraz z przełożeniem kabla teletechnicznego

- remont rowu przydrożnego przez oczyszczenie, profilowanie i umocnienie

- budowa oświetlenia ulicznego na długości 715,14 m

- wykonanie bariery ochronnej wzdłuż chodnika

            Dokumentację projektową wraz uzyskaniem pozwolenia na budowę finansowała gmina Igołomia-Wawrzeńczyce. Wykonawcą była  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Rejon w Tarnowie.  Inwestycja ta wpisana była na listę  Krajowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W najbliższych dniach na zatoce przystankowej na przedmiotowym odcinku chodnika gmina wybuduje wiatę.

            Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce dziękuję za realizację i wsparcie przedmiotowej inwestycji:

- Panu Tomaszowi Pałasińskiemu dyrektorowi Oddziału GDDKiA w Krakowie

- Panu Markowi Pękowi - Senatorowi RP

- Panu Łukaszowi Smółka - Szefowi Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury a obecnie Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego

            Wybudowany chodnik był długo wyczekiwany przez mieszkańców gminy i teraz znacząco poprawi  bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie drogi krajowej nr 79.