Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Produkcja rozsad warzyw i kwiatów

Produkcja rozsad
Rolnicy produkcji warzyw przeznaczonych do bezpośredniego spożycia, prowadzą również produkcję ich rozsad tj. pomidora, papryki, kapusty, kalafiora, selera, pora, itp. które kupowane są głównie przez działkowiczów z sąsiedniego miasta Krakowa. 

Produkcja kwiatów balkonowych i rabatowych

Modą w ostatnich latach stało się ozdabianie domów i ich otoczenia pojemnikami kwitnącymi roślinami. Dzięki naszym ogrodnikom mamy coraz więcej „kipiących” kolorami okien, balkonów i tarasów. Każdy może w naszej gminie wybrać takie rośliny, które mu się podobają, które dobrze będą rosły w warunkach jakimi dysponuje i może stworzyć barwną oazę na balkonie, tarasie czy ogrodzie. Jeżeli rośliny zostaną właściwie posadzone, nawożone i pielęgnowane, odwdzięczą się obfitym i długim kwitnieniem. Spośród kwiatów balkonowych i rabatowym prym wiodą kaskadowe surfinie, petunie oraz pelargonie. Ostatnio szerokim frontem weszły do produkcji ogrodniczej i zdobyły uznanie użytkowników liczne dodatki, stosowane jako wypełniacze np. bacopa, kocanka omszona. Ułatwiają one tworzenie bardzo fantazyjnych zestawień.
Z pośród kwiatów balkonowych i rabatowych ogrodnicy naszej gminy oferują :
petunie, surfinie, pelargonie, fuksje, bratki, werbeny, bacopa, lobelia, rudbekie, cynie, margaretki, kocanki, lwie paszcze i inne.

Produkcja chryzantem

Rolnicy w okresie jesiennym oferują do sprzedaży całą gamę chryzantem od barwy złotej, białej, lilia, ciemnopurpurowej, o różnych kształtach kwiatostanów: od płaskich poprzez półpełne do fantazyjnie pająkowatych, różnych wielkościach: od małych o średnicy kwiatostanu nie przekraczających dwóch centymetrów do olbrzymich o średnicy do trzydziestu centymetrów. Ta różnorodność sprawia, że w ostatnich latach obserwujemy zwiększone zainteresowanie uprawą chryzantem. Są uprawiana w okresie jesiennym, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się w czasie Wszystkich Świętych.
Rodzaje i sposoby prowadzonych upraw chryzantem:
- wielkokwiatowe na kwiat cięty
- gałązkowe na kwiat cięty
- wielkokwiatowe doniczkowe
- drobnokwiatowe doniczkowe
- miniaturowe doniczkowe