Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kolejny etap wodociągowania zakończony

18 października 2018 r. oficjalnie i uroczyście oddano do użytkowania kolejny etap wodociągowania gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. 

W dniu 22 czerwca 2017 r. po przeprowadzonej procedurze przetargowej podpisano umowę w wykonawcą tj. firmą INSTALBUD s.c. z Łapanowa na realizację zadania ": Rozbudowa sieci wodociągowej Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce dla miejscowości: Tropiszów - część, Igołomia „Luborzyczka”, Wawrzeńczyce – część, Stręgoborzyce, Żydów". Koszt realizacji zadania wynosił: 5.886.516,94 zł. Wykonawca na wykonane prace udzielił  gwarancji na 84 miesiące.  Termin zakończenia inwestycji 30 wrzesień 2018 r.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmował:

- 1 140 mb sieci wodociągowej PE 225,

- 19 129 mb sieci wodociągowej PE 160,

- 10 539 mb sieci wodociągowej PE 110,

- spięcie sieci wodociągowej pomiędzy miejscowościami Wawrzeńczyce i Stręgoborzyce,

- wykonanie 260 przyłączy wodociągowych do posesji właścicieli, którzy zdecydowali się na partycypację w kosztach ich wykonania.

Zadanie realizowane zostało  ze środków własnych gminy.

            W 2018 r.  gmina dodatkowo zrealizowała  jako uzupełnienie  IV etapu wodociągowania gminy zadanie  "Dobudowa odcinków sieci wodociągowej  w miejscowości Żydów, Tropiszów, Stręgoborzyce". Wbudowane zostało  750 mb sieci PE 110 i 8 przyłączy. 

            Po przeprowadzonej procedurze zamówienia publicznego najkorzystniejszą ofertę na wykonanie złożyła firma "INSTALBUD" z Łapanowa za kwotę 139 483,33 zł. Termin realizacji tego zadania 30.09. 2018 r. 

             Do  zwodociągowania zostały dwie miejscowości w gminie tj. Rudno Górne i Dobranowice.  Inwestycja   zaplanowana na lata 2019-2020. Już 91% domów w gminie ma dostęp do wodociągu gminnego.

            Uroczystość oddania do użytkowania kolejnego etapu wodociągu rozpoczęła się od symbolicznego odkręcenia hydrantu i sprawdzenia ciśnienia wody w sieci w Żydowie koło remizy OSP. Następnie zaproszeni goście udali się do Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach, gdzie Wójt Gminy Józef Rysak i Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot podsumowali realizację inwestycji oraz podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego zadania. Okolicznościowe dyplomy - podziękowania od Wójta otrzymali:

-  firma INSTALBUD s.c. Łukasz Kaczmarczyk, Stanisław Kaczmarczyk z Łapanowa.

- kierownik budowy  Tomasz Wiśniewski

- inspektor nadzoru  Mariusz Tomczak

            Wójt Gminy podziękował  za zaangażowanie pracownikom Urzędu Gminy: Referatowi Budownictwa i Gospodarki Komunalnej na czele z Panem kierownikiem Andrzejem Knapikiem, zastępcy wójta Panu Henrykowi Jonczykowi, kierownikowi komórki wodociągów gminnych Szczepanowi Cabie.