Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Inwestycja z problemami

Zgodnie z koncepcją gospodarki odpadami ciekłymi gminy Igołomia-Wawrzeńczyce ścieki będą odprowadzane do Krakowa - do oczyszczalni "Kujawy". 

Równocześnie z budową kanalizacji po stronie naszej gminy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje kolektor ściekowy do granicy gminy Igołomia-Wawrzeńczyce co wynika  z podpisanego Porozumienia w 2017 r.

            Termin wykonania inwestycji (wrzesień 2019r.)  po stronie naszej gminy jest zagrożony z powodu braku na rynku rur kamionkowych, które projektant przewidział ze względu na podmokły teren w Pobiedniku Małym. Montaż rur kanalizacyjnych będzie odbywał się głównie metodą przepychową, bez wykopów stąd przewidziane rury kamionkowe. Okazało się, że jedyny producent takich rur w Niemczech zamknął fabrykę. Wykonawca firma MAJWER Spółka z o.o. z Krakowa nie może dowolnie zmienić materiałów, bo każde odstępstwo grozi gminie odebraniem części dotacji. Gmina zwróciła się do Marszałka Województwa o zgodę na zamianę rur na dostępne na rynku z polimerobetonu.  Z końcem lipca 2018 r.  wykonawca wszedł na teren budowy.