Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Województwo dofinansowuje jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej

Na zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy w dniu  w dniu 3 sierpnia 2018 r. Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak  i przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy: Pobiednika Małego, Rudna Górnego, Stręgoborzyc, Złotnik, Tropiszowa, Dobranowic, Żydowa i Wawrzeńczyc udali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w celu odebrania umów dotacji w ramach konkursów "Małopolskie remizy 2018" i "Bezpieczna Małopolska 2018".

Do  "X konkursu Małopolskie remizy" gmina skutecznie  złożyła wniosek po raz 10-ty.  Tym razem dofinansowanie w kwocie 41 560 zł.  otrzymało zadanie "Wykonanie dojazdu i placu manewrowego przy budynku OSP Pobiednik Mały". Całkowita wartość zadania po przetargu wynosi 125 016 zł. W roku 2018 Województwo Małopolskie udzieliło dotacji w ramach tego konkursu 80 gminom (w województwie są 182 gminy) na łączną kwotę: 2 999 751 zł.

            Skutecznie również rozstrzygnięty został wniosek złożony przez Urząd Gminy do konkursu "Bezpieczna Małopolska 2018" . Na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Województwo przekazało kwotę 24 117 zł. co stanowić ma 50% wydatków kwalifikowanych. Z przeznaczonych środków zakupiony zostanie m.in. następujący sprzęt: pompa szlamowa, agregat prądotwórczy, pilarka ratownicza, maszt oświetleniowy, odzież ochronna, radiotelefon, buty specjalne, prądownica. W Małopolsce pomoc otrzymały 73 gminy, 191 jednostek OSP w tym 9 jednostek z naszej gminy.

            Uroczystego wręczenia umów ze strony Województwa dokonali: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa i Członek Zarządu Województwa Grzegorz Lipiec.