Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Święto Strażaków połączone z przekazaniem samochodu

Druhowie z OSP Dobranowice i Rudna Górnego  Święto Floriana  rozpoczęli mszą św.  w kościele parafialnym w Dobranowicach, którą celebrował  ksiądz Bogdan Adamus.

Ksiądz proboszcz po mszy św.   poświęcił lekki samochód pożarniczy marki Renault Midliner zakupiony przez gminę Igołomia-Wawrzeńczyce  dla druhów z Dobranowic. Uroczystość przekazania samochodu zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Radny Sejmiku Małopolskiego Wojciech Skucha, Sekretarz Powiatu Krakowskiego Adam Wójcik. Państwową Straż Pożarną reprezentował Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 z Krakowa mł. bryg. Zygmunt Wencowski. Zaproszenie przyjęli i udział w święcie brali przedstawiciele wszystkich jednostek OSP  z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce  i niektórych zaprzyjaźnionych jednostek w powiatu proszowickiego: z Żębocina, Karwina, Łaganowa. Zarząd Gminny OSP reprezentował Prezes Andrzej Knapik i Komendant Gminny OSP Konrad Szterleja. W wystąpieniach goście gratulowali druhom otrzymanego samochodu a z okazji święta Floriana składali życzenia bezpiecznej służby i tyle powrotów co wyjazdów.

            Strażacy z Dobranowic nie kryli zadowolenia z zakupionego  samochodu dziękując za to Wójtowi Gminy Józefowi Rysakowi i Przewodniczącemu Rady Gminy Stefanowi Nawrotowi.