Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

GMINNY DZIEŃ SPORTU

7 czerwca  2018r. w Gminnym Centrum Edukacji w Igołomi odbył się Gminny Dzień Sportu. Zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak, Prezes Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Pan Stefan Nawrot i wiceprezes Mateusz Komenda, Pan Konrad Szymacha, Dyrektorzy okolicznych szkół, przedszkoli i placówek kulturalnych, Pracownicy Urzędu Gminy i Radni, a także nauczyciele i uczniowie szkół z naszej gminy.

Dzięki przyjacielowi szkoły i wieloletniemu działaczowi społecznemu Panu Konradowi Szymacha, gościliśmy w tym roku kolejne sławy sportu - Pana Michała Probierza, obecnego trenera Cracovii oraz Mateusza Ligockiego – polskiego snowboardzistę i olimpijczyka.

Obecnych gości przywitała Dyrektor GCE w Igołomi Pani Dorota Ryńca – Ropek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Pan Józef Rysak. W części oficjalnej prezes LOK Pan Stefan Nawrot  i wiceprezes Mateusz Komenda wręczyli puchary i medale zdobyte w turnieju "Międzyszkolna Liga Strzelecka". Później na środek został poproszony Konrad Szymacha, który otrzymał podziękowania i pamiątkową koszulkę „Konrad The Best”, za wieloletnią współpracę i działalność na rzecz szkoły w Igołomi. Konferansjer Pani Magdalena Kozińska-Pietrzyk zaprezentowała zaproszonych sportowców oraz poprosiła ich o krótki wywiad. Uczniowie dowiedzieli się o zainteresowaniach Pana Michała Probierza i Pana Mateusza Ligockiego i ich sukcesach sportowych.  

Po tej części nadszedł czas części artystycznej. W tym roku podczas występów na Gminnym Dniu Sportu dominował taniec. Zaprezentowali się w nim nasi uczniowie. Pierwszym, najmłodszym tancerzem prezentującym taniec towarzyski i latino był uczeń kl. „0” – Rafał Słoma z partnerką Anią Patkanowską. Rafał uczęszcza do Szkoły Tańca Just Dance w Wieliczce i już zdobywa liczne sukcesy. Wspomnimy tylko ostatnie: II miejsce w XXIX Międzyklubowym Turnieju Tańca „O krakowską czapeczkę”, I miejsce w  III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Latino Cup” w Żabnie, I miejsce w IX Międzynarodowym Dniu Tańca MDT CUP 2018r. w Nowym Sączu, a jest ich dużo więcej. Rafał wraz z partnerką rozgrzali publiczność swoim profesjonalizmem. Kolejnym tancerzem był uczeń klasy 6 – Eryk Chrapek z partnerką Julią Janas. Eryk od wielu lat uczęszcza do szkoły tańca i również osiąga sukcesy w Polsce i poza nią. Ostatnie medale to nagrody za pierwsze miejsca w Turniejach Tańca w Krakowie i w Czechach. Eryk z Julią wprawili publiczność w oszołomienie. Pięknie prezentowali się na scenie, a jeszcze piękniej tańczyli walca, tango i tańce Latino. Następy występ zaprezentowała grupa cheerleaderek z gimnazjum w Igołomi. Grupa taneczna DANCING ANGELS prowadzona przez panią Joannę Ruchwę to 4 dziewczęta - Martyna Mars, Martyna Czekaj, Karolina Sikora i Natalia Dudek, które uświetniają tańcem różne uroczystości szkolne i gminne.

 Wisienką na torcie był występ specjalny  -  zumba fitness, który zaprezentowała instruktor zumba Paulina Rokita wraz z dziewczynami: Joanną, Pauliną, Sylwią i Justyną. Występ był bardzo energetyczny i ciekawy, gdyż zaprezentowane były różne rodzaje muzyki od rytmów latynoamerykańskich po polski folk.

Po tanecznych emocjach przyszedł czas na konkurencje sportowe. Zawody odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: I-III i IV-VII oraz gimnazjum. Pogoda dopisała więc konkurencje odbyły się na wielofunkcyjnym boisku sportowym przy szkole w Igołomi.  W międzyczasie uczniowie mogli uzyskać autograf od sportowców i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia. Dzieci i młodzież mieli możliwość przymierzenia koszulki olimpijskiej naszego snowboardzisty oraz potrzymać chociaż na chwilę ciężki puchar.

Gminny Dzień Sportu przebiegł w miłej atmosferze, przy pięknej pogodzie i dobrych humorach. Zakończył się rozdaniem dyplomów i pucharów dla zwycięzców.