Igołomia-Wawrzeńczyce

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Piknik patriotyczny

17 września 2018

Piknik patriotyczny z okazji 100-lecia niepodległości przygotowany przez KGW i Stowarzyszenie ze Stręgoborzyc przyciągnął wielu mieszkańców gminy.

Czytaj więcej o: Piknik patriotyczny

Informacja o III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

17 września 2018

Trwa III edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już od 10 września Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia będą mogli wybrać spośród zgłoszonych zadań najlepsze, ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie. Głosowanie potrwa do 5 października. 

Czytaj więcej o: Informacja o III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
Przejdź do -

Pobiednicki Półmaraton POMAGAM

16 września 2018

W sobotnie popołudnie, już po raz piąty wystartowali zawodnicy na trasę V Jubileuszowego Pobiednickiego Półmaratonu POMAGAM. Biuro zawodów w tym roku zarejestrowało 20 zawodników.

Czytaj więcej o: Pobiednicki Półmaraton POMAGAM
Przejdź do -

Czyste Powietrze

11 września 2018

Inauguracja Programu Czyste Powietrze przyciągnęła dużą grupę zainteresowanych mieszkańców gminy. Spotkanie organizowane było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Krakowa.

Czytaj więcej o: Czyste Powietrze

Wymiana pieców węglowych na gazowe

11 września 2018
Przejdź do -

Porozumienia o współpracy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z OSP Złotniki

11 września 2018

10 września 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło sie oficjalne podpisanie umowy dotyczącej przedłużenia na kolejne 5 lat współpracy z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach w ramach włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. 

Czytaj więcej o: Porozumienia o współpracy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z OSP Złotniki
Przejdź do -

Wymiana kotłów grzewczych w ramach programu PONE

11 września 2018

Realizacja programu w naszej gminie rozpoczęła się juz kilka tygodni temu, ale teraz tj. w dniu 10 września 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została oficjalnie podpisana umowa dotacji z Gminą Igołomia-Wawrzeńczyce na zadanie pn. „Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce (w 2018 roku)” w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” edycja 2018,  w kwocie  250 000,00 zł. Dofinansowanie z budżetu gminy 135 000 zł.  Planowany koszt zadania wynosi: 540 000,00 zł.

Czytaj więcej o: Wymiana kotłów grzewczych w ramach programu PONE
Przejdź do -

XI Małopolskie Święto Warzyw

10 września 2018

 2 września 2018r. już po raz XI odbyło Małopolskie Święto Warzyw w naszej gminie na płycie lotniska w Pobiedniku Wielkim. Organizatorem uroczystości była Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce wspierana przez Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach. Współorganizatorem XI MŚW był Urząd Marszałkowski w Krakowie, który od pierwszej edycji wspiera organizacyjnie, merytorycznie i finansowo nasze przedsięwzięcie, Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, NET PROFIT. Współpracę podjęli także: Aeroklub Krakowski lotnisko Pobiednik Wielki oraz Stacja Paliw Petro Plus. 

Czytaj więcej o: XI Małopolskie Święto Warzyw

Konsultacje Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

7 września 2018
Przejdź do -

Czyste powietrze

7 września 2018